Гурток «Декоративно-ужиткове мистецтво»

керівник - Кіпняк Тетяна Василівна

Характерні особливості роботи гуртка

Мета діяльності гуртка «декоративно-ужиткового мистецтва» полягає у гармонійному розвитку вихованців, поєднані трудового та естетичного виховання
Дисципліни:
• модельний малюнок
•швацька машина
• основи конструювання, виготовлення виробів декоративне оздоблення одягу, художній розпис
•декоративна косметика та візаж
• сценічний рух
•історія костюма

Колекції

"Початок нового життя"

•Перша колекція – це вишуканий та величавий образ жінки, представлений в святковому ансамблі «Початок нового життя». Яскрава образність цієї колекції досягається не тільки композицією самого костюму, а і всім комплексом засобів створення системи ансамблю: одягом, незвичайним та дуже красивим головним убором, аксесуарами, прикрасами, зачіскою, макіяжем.
• Ми бачимо тут багато різноманітних складних елементів декору, які тонко пов’язані між собою, взаємно збагачуючи один одного: і художнє плетіння, і вишивка бісером та стеклярусом, і оздоблення натуральним хутром, і своєрідні прикраси та фурнітура. В колекції представлено багато елементів кропіткої та вишуканої ручної роботи. Особливу увагу привертає до себе головний убір, який нібито вінчає вбрання, надає образу остаточної завершеності.

"Райські квіти"

Бутафорсько-театралізоване рішення образу костюму – це створення картинки-образу, яка нібито воскрешає певні жанрові картинки побуту, давнини, казок, тощо.
• Проілюструвати саме таке художнє рішення образу можна на при кладі колекції «Райські квіти», які була відмічені дипломом- за І місце у Міжнародному фестивалі дитячої народної творчост «Золотий Лелека».

"Дівчина- Мрія"

Асоціативне рішення образу костюму – це таке художнє рішення, в якому образність присутня настільки делікатно, що костюм сприймається цілком життєвим та сучасним, при цьому він набуває ледь помітного «аромату народності», несе в собі ледь вловимий натяк або тонку емоційну окраску.
• Невичерпним джерелом натхнення творчості дизайнерів завжди був і буде народний та історичний костюм.
• Способи використання народного костюму, як джерела для створення нового в дизайні, можуть бути самими різними: це і збереження основних рис та елементів національного костюму, і стилізація, і використання традиційних елементів декору та способів оздоблення на нових матеріалах, і перенесення окремих фрагментів в нову форму («метод цитат»), і змішування стилів («метод еклектики»), і прийоми пародії…
• Народні мотиви та традиції, елементи національного колориту та української символіки наші дизайнери вміло використовують в колекціях сучасного одягу.
Звідки наші вихованці «черпають» свої творчі ідеї? Як народжуються творчі замисли? Що є джерелом натхнення творчості? Однозначної відповіді на всі ці запитання бути не може. Тут присутні: і власна інтуїція автора, підкріплена його багатогранними знаннями, художньою майстерністю, розумінням логіки розвитку костюму; і безмежний політ фантазії, і індивідуальна спостережливість та кмітливість, і своєрідне образне мислення, і пошук нових типів та форм костюму.
Як сказав одного разу всесвітньо відомий дизайнер одягу, корифей світової моди, Крістіан Діор : «Все, що я знаю, бачу, чую, все в моєму існуванні перетворюється в сукню…». В цих словах і полягає весь смисл образного мислення художника, яке і є основою художньої творчості.