Інклюзивна освіта

    На сучасному етапі суспільного розвитку нашої держави необхідно констатувати зміну ставлення громадськості до людей з особливими потребами.

    Керівники гуртків Будинку творчості теж відчувають важливість і необхідність бути обізнаними у даній сфері. В закладі діти  з особливими освітніми потребами займаються як на індивідуальних заняттях, так і в групових. На індивідуальних заняттях керівники гуртків розробляють індивідуальні завдання, в залежності від їх можливостей. Батьки віддають перевагу груповим заняттям, оскільки їх діти мають навчатися зі своїми здоровими ровесниками. Перебування дитини в такому середовищі сприяє покращенню знань і навичок, збагаченню досвіду спілкування, знаходженню нових друзів та адаптування в соціумі.

    З початку 2018-2019  навчального року укладено угоду про співпрацю та узгоджений план заходів щодо спільної діяльності з Міським центром соціальної реабілітації дітей - інвалідів «Цветик- семицветик» та Інклюзивно- ресурсним Центром №1.


У грудні 2018 року у Будинку творчості стартував соціальний міні - проект (для дітей-інвалідів)

«Стіни нашого дому хай будуть вам знайомі»

Мета проекту: зустрічі та спілкування з вихованцями Будинку творчості;

забезпечення соціалізації та адаптації таких дітей до здобуття відповідного рівня освіти.

Завдання проекту:

- залучення дітей з особливими фізичними потребами до занять художньою творчістю для того, щоб діти змогли розкрити та виразити свій внутрішній світ через творчість;

- збільшення рівня соціальної адаптації дитини, пристосування її до середовища, у якому вона перебуває і- як зворотній процес,- розуміння соціальним середовищем потреб даної особистості;

- розвиток у дитини всебічних здібностей, завдяки яким вона набуває здатності до самореалізації у своєму подальшому житті.


    Важливо таким дітям подарувати краплини радості дітям, надати можливості свідомо формулювати ситуації і організовувати власний життєвий простір, будучи в цьому процесі активним суб’єктом, розвивати громадянську ініціативу і громадянську відповідальність, покращити емоційний стан дітей.

    Візити вихованців разом з педагогами Будинку творчості до Центру реабілітації дітей – інвалідів передбачає ряд заходів:

«Знайди собі друга», «Дзвінки підтримки» (обмінюватись номерами телефонів), «День обіймів», «Свята іменинників»,«Твори добро, бо ти – людина» з метою допомогти дітям зрозуміти сенс людського життя, визначити своє місце в ньому.


Заходи по реалізації:

Назва заходуТермін виконанняВідповідальні
Зустріч з вихованцями Центру соціальної реабілітації дітей – інвалідів «Цветик-семицветик»Груденькерівники гуртків, методист Смагіна С.Є.
Показ вистави «Солом’яний бичок» лялькового дитячого театру «Петрушка»Груденькерівник гуртка Глядчишина Г.В.
Майстер – клас з виготовлення святкової 3-D листівкиЛютий керівник гуртка Молчанова О.М.
Майстер- клас створення казкових образів, розпису обличчя, застосування аквагримуБерезенькерівник гуртка Коляда Т.П.
Виставка «Історія однієї квітки» виконана у техніці акварельного живописуКвітенькерівник гуртка Коляда Т.П.
День взаємодопомогиТравенькерівники гуртків, методист Смагіна С.Є.
Висвітлення на сайті Будинку творчості інформації про проведені акції в рамках проекту «Стіни нашого дому хай будуть вам знайомі»Постійнометодист Смагіна С.Є, методист Воловіна О.В.

Соціальна значимість міні - проекту

    Проект має величезну соціальну значимість: це об’єднання дітей з різних соціальних верств суспільства та бажання зробити цей світ кращим.

    Кожна акція - допомога дитині, яка потрапила в біду. Проект виховує в дітях такі цінності як: доброта, милосердя, чуйність, у зрозумілій для дітей і підлітків у формі спілкування, ігор, тренінгів, концертів та свят.

    Діти вчаться один у одного життя, стійкості, оптимізму, відповідальності.

    А найголовніше, наповнює дитяче життя особливим змістом, робить його багатим творчими подіями й цікавими зустрічами.

    Робота над проектом дозволяє відчути дитині значущість своєї діяльності, відкрити нові можливості.

Проект «Стіни нашого дому хай будуть вам знайомі»:

• розвиває здібності до спілкування і толерантному поводження;

• сприяє розвитку комунікативних навичок, які зміцнюють соціальні стосунки;

• навчання веденню позитивного діалогу з дітьми з обмеженими можливостями здоров’я.