"Зразковий художній колектив"

гурток естрадного співу "Любисточки"

Керівник - Панкова Олена Сергіївна

 

Панкова Олена Сергіївна працює в Будинку дитячої та юнацької творчості Заводського району м. Миколаєва з 2007 року, як керівник гуртка естрадного співу. Має вищу освіту за спеціальністю «педагогіка і методика середньої освіти» та є фахівцем із хорового диригування.

"Любисточки"

Гурток естрадного співу «Любисточки» Будинку дитячої та юнацької творчості Заводського району – яскравий та творчий колектив. Його було засновано у 2007 році справжнім майстром своєї справи, людиною яка все життя присвятила розвитку та вихованню дітей – Панковою Оленою Сергіївною. Нині в ньому навчаються вокальному мистецтву 38 вихованців, з яких 20 входять до складу молодшої групи, 10 – середньої та 8 старшої групи солістів.
Колектив працює за програмою гуртка естрадного співу «Любисточки», затвердженою наказом департаменту освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації від 22.01.2018 р. № 24, укладачем якої є Панкова О.С. Метою програми є формування компетентностей особистості в процесі опанування естрадним співом. Програма передбачає навчання вихованців у групах початкового, основного та вищого рівнів.
Навчаючись мистецтву естрадного співу, вихованці гуртка «Любисточки» опановують основи професійного співу, хореографії, сценічного руху, нотну грамоту, правила гігієни і збереження голосу, стилі вітчизняного та світового естрадного мистецтва.
Спів без супроводу (a сapella), як найвищий стиль хорового виконання, який вимагає бездоганної чистоти інтонації, досконалого ансамблю, чіткої дикції, правильного звукоутворення, дихання – основний метод роботи над багатоголоссям в колективі. Використання багатоголосся в репертуарному плані вокального ансамблю «Любисточки», яке збагачує фактуру музичних творів, поглиблює і урізноманітнює виразність мелодії, емоційну палітру – невід’ємна частина вокально-хорової роботи. Саме багатоголосний спів робить цей колектив яскравим і неповторним.
Велику увагу педагог приділяє виступам колективу під живий супровід. Співпрацюючи з «Народним художнім колективом» оркестром народних інструментів «Барвистий передзвін» Будинку дитячої та юнацької творчості Заводського району м. Миколаєва та народним естрадно-джазовим оркестром «Джаз Бенд» обласного Палацу культури, вихованці гуртка естрадного співу мають постійну практику концертних виступів з цими колективами.
В роботі колективу вдало поєднуються різні форми організації занять: індивідуальна та групова (ансамблевий спів, заняття з пластики й хореографії, музично-теоретичні лекції, репетиції за голосовими партіями, зведені репетиції, концертні виступи). Активно використовуються й малі форми виконання, такі як дуети, тріо, квартети.
Репертуар колективу різноманітний та цікавий, а його підбір завжди здійснюється з урахуванням вікових особливостей та побажань дітей. Він включає в себе зразки джазових, естрадних, популярних українських та зарубіжних пісень. З метою відродження національних традицій та виховання патріотизму у підростаючого покоління, популяризації у молодіжному середовищі української патріотичної пісні в репертуарі колективу завжди присутні твори національно-патріотичного спрямування, обробки українських народних пісень. Творчий підхід у роботі з репертуаром надихнув керівника гуртка «Любисточки» Панкову О.С. на створення нових творів. Так, наприклад, у репертуарі колективу з’явився твір «Ой зійшла зоря», який був написаний на «Чакону» Рольфа Льовланда, а автором слів стала сама Олена Сергіївна.
Досягнення колективу були б неможливими без тісної співпраці між вихованцями, педагогом та батьками. За роки існування гуртка, склалася певна система партнерської роботи з батьками, з'явилися сталі традиції. Костюми, конкурси, сімейні свята – все це заслуга небайдужих і творчих батьків вихованців.
Вихованці гуртка естрадного співу «Любисточки» мають великий досвід конкурсної та концертної діяльності, вони є постійними учасниками районних, міських та обласних конкурсів. Неодноразово були нагороджені грамотами та дипломами всеукраїнських і міжнародних заходів. Лише за останні 5 років колектив взяв участь у 36 різнорівневих конкурсах та фестивалях, здобувши 76 нагород. З них 27 – на міжнародному, 35 – на всеукраїнському, 2 – на регіональному, 3 – на обласному та 9 на міському рівнях. У здобутку колективу 34 % нагород за перше місце та 5 % нагород абсолютних переможців – володарів «Гран-прі». «Гран-прі» колектив отримав на Міжнародному фестивалі «Star Summer» (Болгарія), Міжнародному фестивалі-конкурсі дитячої та юнацької творчості «Фестивално Лято в Обзор» (Болгарія), VIII міжнародному фестивалі-конкурсі мистецтва та творчості «Музика любові» (м. Дніпро), XVII Міжнародному фестивалі-конкурсі мистецтв «Новорічне співзвуччя» (м. Чорноморськ). Географія концертних виступів різноманітна, поширюється далеко за межі Миколаївської області і охоплює такі міста як Київ, Львів, Дніпро, Одеса, Херсон, Черкаси, Чорноморськ, Жовті Води, Обзор (Болгарія) та інші.
Цікавий різноманітний репертуар, насичена концертна діяльність, змістовний освітній процес, багаточисельні перемоги в вокальних конкурсах створили в колективі атмосферу добра, поваги, розуміння й творчого єднання.

Гурток працює на базі БДЮТ Заводського району

(вул.Корабелів 18, каб. №13)