"Зразковий художній колектив"

гурток декоративно-ужиткового мистецтва

"Маленька майстриня"

керівник гуртка - Антонова Галина Георгіївна

  Декоративно-ужиткове мистецтво – універсальна форма вираження духовного світу людини, її матеріальної культури. Декоративно-ужиткове мистецтво розглядається як важлива художня цінність, що виконує численні функції — пізнавальну, розвивальну, естетичну, комунікаційну.
  Гурток декоративно-ужиткового мистецтва «Маленька майстриня» засновано у 2009 році в Будинку дитячої та юнацької творчості Заводського району м. Миколаєва.
  Гурток декоративно-ужиткового мистецтва «Маленька майстриня» - це працьовитий творчий колектив, який відвідують близько 50 вихованців різних соціальних категорій віком від 7 до 11 років. Основною метою роботи керівника гуртка є формування компетентностей особистості в процесі технічної творчості, морально-естетичне виховання дітей під час навчання основам декоративно-ужиткової творчості, активізація пізнавальної і творчої діяльності, пробудження інтересу до ручної праці, прищеплення навичок мистецтва обробки різного матеріалу, підготовка до самостійного життя в сучасному світі і подальшому професійному самовизначенні. Педагог навчає дітей бачити прекрасне в навколишньому світі, розуміти побачене й застосовувати набуті знання в самостійній діяльності через пробудження уяви і фантазії.

   Розвиток творчого мислення вихованців засобами мистецтва, зокрема на занятті гуртка «Маленька майстриня», було й залишається однією з актуальних проблем естетичного виховання. Для їхнього вирішення розробляються нові методики викладання, які передбачають комплексне використання різних видів технологій виготовлення виробів. Особливістю методики проведення занять у гуртку ДУМ «Маленька майстриня» є об’єднання теоретичної і практичної частин. Засвоєнню програми сприяють різноманітні форми роботи з вихованцями: інтерактивні, словесні, наочні, практичні, дослідницькі та експериментальні методики. Робота гуртка організовується з урахуванням досвіду дітей і їх вікових особливостей. Дуже важливим моментом гурткової роботи є збагачення світогляду дітей, їхніх знань про природу, розвиток естетичних почуттів, творчої активності. Формування в дітей національної гідності і гордості за свою землю, народ, Батьківщину, усвідомлення себе представником державної нації, носіями незалежності й державності - є пріоритетним у роботі.
На заняттях гуртка «Маленька майстриня» створена доброзичлива атмосфера співпраці педагога та вихованців, педагога та батьків. Така спільна зацікавленість сприяє творчому розвитку дітей та допомагає досягти високої майстерності у виконанні творчих робіт.
Для розширення світогляду вихованців проводяться екскурсії в музеї, на виставки виробів народного мистецтва, декоративно-ужиткового, образотворчого мистецтва, а також дитячі свята, родинні свята, пізнавальні, ігрові програми, конкурси. На годинах спілкування гуртківці ознайомлюються з культурою і традиціями українського народу та перспективами розвитку сучасного декоративно-ужиткового мистецтва, також проводяться цікаві та змістовні виховні заходи: «Українська іграшка», «Рідна мова моя», «Вчіться бачити чудове», «Щаслива дитина – щаслива країна», «Я малюю мирне небо», «Сильне слово Тараса Шевченка», «День Святого Миколая зустрічає Миколаїв».
Вихованці гуртка є неодноразовими учасниками та лауреатам багатьох різнорівневих конкурсів, фестивалів та виставок у нашомі місті та за його межами.
   Гурток ДУМ «Маленька майстриня» - перспективний колектив, у котрому заплановано й надалі удосконалювати отримані навички, вивчати нові види, технології декоративно-ужиткових напрямів, зустрічатися з сучасними майстрами ДУМ, застосовувати сформовані вміння для створення творчих робіт, поглиблювати та розширювати свій загальний культурний рівень, створювати нові, надзвичайні вироби.

Наші заняття


*Вивчаючи нову тему, майстрині гуртка ознайомились з технікою виготовлення фетрових квітів та виготовили такі чудові прикраси.

*Вихованки гуртка ДУМ "Маленька майстриня" протягом тижня займались пошиттям м'яких іграшок. Дівчата дуже легко справлялись з ручними стібками і результатом стали ось ці чудові іграшки.

НАША ГОРДІСТЬ переможці Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів

НАШІ ДОСЯГНЕННЯ

Розклад роботи гуртка: