Назад к списку

Дистанційне орієнтування

     Карантин – це не канікули! І я постійно в цьому переконуюсь. Звичайно, дистанційно навчатися і в школі, і в нашому рідному Будинку дитячої та юнацької творчості Заводського району не так цікаво, як офлайн. Але наші рідні та улюблені педагоги знаходять такі дистанційні методи навчання, що нам іноді зовсім не хочеться, щоб те чи інше заняття закінчувалося.  


     Наприклад, 5 травня методист та керівник краєзнавчого гуртка БДЮТ Сергій Григорович Сасюк запросив наш гурток «Школа журналістики» взяти участь у дистанційному турі «Краєзнавче орієнтування» Відкритих змагань юних туристів-краєзнавців Будинку творчості. До речі, коли ми формували команду гуртка, то дуже хвилювалися, адже ніхто з нас ніколи не брав участь у таких заходах у режимі онлайн. Та виявилося, що це не тільки дуже цікава та пізнавальна гра, а ще й до неї можна долучити навіть усю родину. Але це вже я відкриваю секрети. До речі, завдання гри виконувала самостійно, а мама та старша сестричка лише були присутніми на турі. Кожен етап (конкурс) був для нас складним та цікавим одночасно, а виконання завдань проходило за посиланнями у форматі Googl Forms. Особливо мені сподобався конкурс «Прославляємо ім’я твоє, рідне місто Миколаїв», де потрібно було вказати фото пам’ятника по його опису. Якщо чесно, то я не дуже добре знаю пам’ятники Миколаєва, тому що народилася та у живу в селі М.-Погорілове Вітовського району, але для його виконання я, як сказала мама, включила логічне мислення. І не помилилася! Тепер, після закінчення карантину, обов’язково підійду до пам’ятника адміралу Макарову та до пам’ятника суднобудівникам та флотоводцям Миколаєва. Звичайно, багато разів проходила повз, але ніколи не надавала собі питання, кому встановлено цей пам’ятник. 

     На другому етапі конкурсу ми отримали картки з інформацією про краєзнавчі об’єкти та карту Миколаївської області. Протягом контрольного часу необхідно було співставити опис краєзнавчого об’єкту з розташуванням контрольного пункту. Ось тут вже допомогла робота з картами в школі. 

     Третій етап передбачав знання краєзнавчих об’єктів України. Наприклад, чи знаєте ви сучасну назву міста, яке розташоване на березі Дніпро-Бузького лиману. Його попередня назва – Ачи-Кале? Або, чи знаєте ви місце впадіння річки Мертвовід в річку Південний Буг? 

     Мої друзі та однодумці з гуртка були в захваті, адже після гри ще довго обговорювали правильні відповіді та ділилися враженнями в нашій групі у вайбері.

Синявський Вадим:
 -Після участі в турі зрозумів, що дуже мало знаю про краєзнавчі об’єкти Миколаївської області. Буду займатися самоосвітою з географії.
Самсонов Павло:
 
-З дитинства любив працювати з картами. Напевно, тому й посів ІІ місце в особистому заліку та допоміг своїй команді «Покоління Z» вибороти ІІ місце.
Смоліна Дар'я:
 - Мені сподобалося завдання з пошуком пам'ятників на карті. Протягом цього змагання я дізналася багато цікавих фактів про Миколаївську область, яких я раніше не знала, про назви островів та інших географічних об'єктів.  

     Всього до заходу долучилися 75 учасників з 16 команд, які представляли БДЮТ Заводського району, Палац творчості, ЗЗСО №39, 53, СЗОШ № 22 та Миколаївська гімназія №41. 

Дякуємо та всією родиною очікуємо нових випробувань!  


Варвара БАРАШИКОВА, 
редактор газети БДЮТ «Творчий Експрес»