Назад к списку

"Неймовірно,це наша Миколаївщина"

"Неймовірно,це наша Миколаївщина",- саме так описали подорож вихованці БДЮТ Заводського району до села Мигія.

Першим об'єктом подорожі стало Родонове озеро.Родонове озеро знаходиться на місці затопленого гранітного кар'єру, розташованого біля села Мигія, на території ландшафтного парку "Гранітно-степове Побужжя". З оглядового майданчику відкриваються неперевершені краєвиди,які нікого не залишать байдужими.

Далі юні краєзнавці відвідали Музей ракетних військ стратегічного призначення.Це унікальний військовий музей в Україні для створення якого була використана бойова позиція ракетного полку 46 ракетної дивізії Ракетних військ стратегічного призначення. Експозиція музею відображає історію ракетних військ стратегічного призначення СРСР, а також полку, особовий склад якого ніс тут бойове чергування. Окрім представленої техніки та засобів, які використовували при обслуговуванні ракетних комплексів, ракетні двигуни, системи космічного зв'язку нам вдалося пройтися довгими підземними коридорами командного пункту і однієї з ракетних шахт,які залишилися в первісному вигляді.

Будучи в с. Мигія не можливо оминути увагою пороги та старовинний водяний млин,який побудував Йософ Скаржинський, з часом її переробили в ГЕС. Це єдиний водяний млин ,який зберігся в Мигії до наших днів. Мигія настільки вразила юних туристів, що вони пообіцяли повернутися аби зануритися у блакитні води Родонового озера.