Назад к списку

Сюрпризи від культорганізаторів

     Кожного року, напередодні новорічних свят, всі вихованці та педагоги БДЮТ очікують на дива, які приходять до нас із казковою та чарівною виставою. Планується казка і у цьому році. І ми її вже зовсім скоро побачимо. Але у зовсім іншому форматі. А про деякі новорічні сюрпризи нам розповідає весела, активна та дуже талановита завідувачка організаційно-масовим відділом БДЮТ Заводського району Катерина Вадимівна Бондар.  


- Катерино Вадимівно, розкажіть, як проходить робота культурно-масового відділу під час карантинних обмежень? 

- Культорганізори фактично перешли на дистанційну роботу, почали активно працювати в соціальних мережах. У Instagram розробили власну сторінку культурно-масового відділу «bdut_lend ». Спочатку планували її тільки як територію для дітей, без дорослих, але згодом почали підписуватися батьки та педагоги БДЮТ. Зараз в нас вже більш ніж 70 підписників. І я вже починаю звикати до такого формату роботи, адже з самого початку було дуже важко, не розуміла, що можна зробити цікавого, за що взятися. Ми з культорганізатором Беспалою Анастасією Дмитрівною проводимо Instagram-вікторини, конкурси. Також, надаємо цікаву інформацію за різними темами. Ще трішечки, і я почну відвикати від «живого» глядача… 

- Розкажіть, будь ласка, про новорічні сюрпризи для вихованців БДЮТ, які готують культорганізатори. 

- Ми планували зробити виставу «Снігова королева», але пандемія не дозволила. Тож обов’язково перенесемо чудову казку на наступний рік. Тому вирішили зробити відео привітання Діда Мороза, але, порадившись із колективом, захотіли «конфлікту» добра та зла. Так вийшло, що ми зняли короткометражний фільм, у якому є зав’язка, кульмінація, розв’язка. Прем’єра планується на 28 грудня. Також у відеоформаті зробили вітання святого Миколая. 

- Яка новорічна казка БДЮТ Вам запам’яталася найбільше? 

 - Одна із найулюбленіших казок - це «Аліса в країні чудес», яка запам’яталася своєю нестандартністю. Також гарною була «Ніч перед Різдвом», де актори працювали з ляльками як партнерами. І минулорічна казка «Чарівна книга Діда Мороза», мій режисерський дебют, вийшла цікавою та яркою. 

- Нашим читачам цікаво дізнатися, як народжується казка. Як придумуєте сценарій, готуєтесь? 

- По-різному. Іноді ідеї приходять дуже рано, навіть під час літньої відпустки, тому їх потрібно записувати у блокнот. Буває таке, що ідеї приходять самі під час репетиції. Наприклад, у цьому році ми все підготували, була відома дата для репетиції, але щось спокою мені не давало. Виявилося, що чарівний годинник. Але це вже сюрприз! 

- Як культорганізатори БДЮТ будуть святкувати Новий рік? 

- Вдома, по-сімейному. Разом із родиною та друзями, з традиційними стравами. Звичайно, у новорічну ніч буду й на Соборній площі біля нашої головної міської ялинки. 

- Тож поділиться з читачами своїм традиційним новорічним рецептом. 

 -У мене немає точного рецепту, я роблю все, як побажає душа. На Новий рік беру домашню качечку, змащую її гірчицею, щоб була м’якенька. А далі тільки приправи, всі, що у мене є, знаходяться на качечці. Вона виходить неймовірно смачною! 

- Продовжить речення … Новий рік – для Вас це… 

- Новий рік - це свято, яке я сама собі дарую. У дитинстві та навіть у юності новорічний настрій з’являвся від ялинки, гірлянди і всього новорічного. Але зараз, коли працюю дванадцять років у Будинку творчості, постійно готуюся до новорічних спектаклів, відчуття свята у роботі загубилося. Тому намагаюся його все ж таки перед Новим роком знайти. 

- Який карнавальний костюм Вам найбільш запам’ятався з дитинства? 

- У мене бабуся працювала костюмером, тому завжди одягала різні-різні костюми. Дуже красивим та найулюбленішим був костюм Царівни Несміяни, я його сильно любила. Пам’ятаю себе Цукеркою, Хлопавкою. 

- Що побажаєте нашим читачам у Новому році? 

- Щастя, любові, здоров’я. Щоб пандемія зникла, лапнула, як повітряна кулька. А кожен із нас увійшов у нове та щасливе життя з гарним, позитивним настроєм, з цікавими творчими ідеями. 

 Інтерв’ю проводила Варвара БАРАШИКОВА,

 редактор газети БДЮТ «Творчий Експрес»