Назад к списку

Зустріч з «ікарівцями»

     10 лютого в Будинку дитячої та юнацької творчості відбулася значна подія – вихованці гуртків «Школа журналістики» (кер.Василенко І.А.) та члени Наукового товариства учнів «Вітрила часу» зустрілися з видатними земляками – учасниками кругосвітньої подорожі, яка відбулася на яхті «Ікар» у 1987-1988 рр. Це безприкладне плавання стало справжнім подвигом його екіпажу. 


     Подорож «Ікару» є своєрідним відкриттям «нової ери», першим спортивним та аматорським плаванням навколо земної кулі на яхті. Творцями «Ікара» були викладачі та студенти Миколаївського кораблебудівного інституту. Яхту спроектували в студентському конструкторському бюро, яке очолював майбутній капітан «Ікару» Борис Немиров, - педагог і одночасно майстер спорту з солідним яхтовим стажем. Історія легендарної яхти – це ще одна героїчна сторінка історії міста Миколаєва, яке завжди пишалося своїми суднобудівниками та великими особистостями. 

     У гості до БДЮТ завітали старший помічник капітана Анатолій Кузнєцов, вахтові помічники Олександр Кузнєцов та Станіслав Черкес. Вони розповіли гуртківцям про складний маршрут, який яхта подолала за 325 діб, про надзвичайні події подорожі, про сучасний стан яхти, про своє життя, що змінилося під впливом подорожі. 

     Питання гуртківців були цікавими й змістовними, адже 19 лютого делегація юних дослідників БДЮТ виїжджає до Харкова, щоб взяти участь у Всеукраїнській філософський історико-краєзнавчій філософській конференції «Пізнай себе, свій рід, свій нарід». На конференції вихованка гуртка «Школа журналістики» Барашикова Варвара буде захищати свою пошукову роботу, присвячену легендарній яхті «Ікар».