ЯК ОБРАТИ ГУРТОК ДЛЯ ДИТИНИ?


Гуртки для дітей - ще один спосіб інтелектуально і фізично розвинути свого сина чи доньку. Більшість батьків вважають, що дитину з раннього віку потрібно завантажити якомога більшою кількістю занять. Адже, якщо упустити виховання і розвиток інтелекту в дошкільному віці, далі буде складніше.
Логіка в цьому є: динамічний світ, насичений інформацією, школа, у яку діти йдуть, уже виробивши початкові навички читання, письма та математики, - усе це змушує батьків думати про освіту дітей, коли вони тільки починають ходити й говорити.
Ми хочемо розповісти вам про те, як правильно вибрати гурток для дітей з усього розмаїття, яке пропонується на ринку додаткових освітніх дитячих послуг і на що треба звертати особливу увагу.

ЯК ОБРАТИ ГУРТОК?

Гуртків та секцій для дітей зараз таке різноманіття, що батькам дуже  складно вибрати, чим же буде займатися їхня дитина. Вирішуючи, як вибрати гурток для дитини, не варто вдаватися до крайніх засобів і хапатися за безліч різних напрямків. Бажання батьків максимально розкрити таланти малюка є зрозумілими та виправданими, але часто за цим приховується реалізація власних амбіцій. Важливо все-таки зрозуміти, чого хоче дитина і що їй по-справжньому цікаво. Продемонструвавши самостійність у виборі, малюк буде займатися з інтересом і задоволенням.

СКІЛЬКИ НЕОБХІДНО ГУРТКІВ ДИТИНІ?

Психологи попереджають, що позакласними заняттями можна серйозно перевантажити дитину. Уважні батьки відразу відчують, що з'явилися проблеми. Дитині вкрай необхідно мати вільний особистий час, а чим зайнятися, вона сама придумає. Але потрібно звернути увагу, щоб дитина не проводила вільний час тільки за комп'ютерними іграми.

ЯКИЙ ГУРТОК ОБРАТИ?

Батьки повинні знати, як вибрати гуртки для дітей. Уперше стикаючись з таким вибором, батьки спираються в основному на свої відчуття і досвід «сусідів по дитячому майданчику». Комусь важлива соціалізація і спілкування з іншими дітьми, хтось бачить мету в розвитку певних навичок, а хтось і зовсім не знає, куди податися, аби дитина розвивалася.
У цьому випадку фахівці рекомендують переглянути два критерії:
· Що у дитини відмінно виходить? Якщо син добре малює і на день народження воліє альбом і фарби або у доньки дуже розвинена гнучкість, і вона відчуває ритм, то віддайте хлопчика в гурток малювання, а дівчинку на танці.
· Що не дуже виходить, але малюк все одно хоче цим займатися? Якщо він дуже любить співати, але при цьому не потрапляє в ноти, то віддайте його в музичний гурток або на вокал.
У процесі навчання вектор інтересів сина або доньки може сильно змінитися, і виявляться інші таланти. Це нормально, головне розуміти і чути дитину.

ВИЗНАЧАЄМОСЯ З НАПРЯМОМ розвитку здібностей

Психологи рекомендують вибирати два напрями в розвитку здібностей дитини: розвиток того, що у дитини виходить добре (наприклад, у малюка є слух і він добре співає - можна віддати його на вокал або у музичний гурток), і того, що у нього зовсім не розвинене (наприклад, дитина не дуже міцна фізично, тому ви віддаєте її до спортивної секції).
Ми рекомендуємо не завантажувати дитину всіма можливими напрямками розвитку. Не намагайтеся через дитину реалізувати власні бажання, які були у вашому дитинстві, а намагайтеся дослухатися до її власних інтересів. Залиште дитині час на її власні справи, щоб вона навчилася самостійно організовувати його і не втомлюватися, а займатися із задоволенням.