«ШКОЛА ЖУРНАЛІСТИКИ»

(працює на базі БДЮТ)

Керівник гуртка – Василенко Ірина Анатоліївна

Дата народження -18.02.1971
Загальний стаж роботи – 30 років
Освіта: вища
Миколаївський державний педагогічний інститут
Спеціальність: вчитель російської мови та літератури
Остання атестація: 2016 р.
Рік проходження курсів: 2011,2012, 2018 р.
Педагогічне кредо
Щоб вести дітей за собою, необхідно самому рухатися, не зупиняючись.
Проблема, над якою працюю 2014-2019н.р.
«Забезпечення умов виховання вільної, життєлюбної , талановитої особистості»
Моя позиція в роботі
- Підвищення пізнавальної активності вихованців.
- Розвиток творчої активності дитини.
- Розвиток логічного мислення.
- Віра в свого учня.
- Позитивний настрій.
- Підтримання бажання дітей приходити до позашкільного закладу та наполегливо здобувати знання, творчо розвиватися.
    Гурток «Школа журналістики» створено в 2004 році.
   Програма гуртка розрахована на 6 років навчання (2 роки – початковий рівень, 2 роки – основний рівень, 2 роки – вищий рівень навчання в межах Малої Академії наук).
    Заняття плануються таким чином, щоб дати вихованцям можливість пройти всі ступені освіти в області журналістики, допомогти їм розкрити свої здібності та прищепити необхідні вміння й навички майбутньої професії.
    Основні завдання курсу – розвиток творчих здібностей, мислення, мовної майстер­ності, вміння спілкуватися, виховання любові до рідної мови, активної життєвої позиції, орієнтування на професію журна­ліста.
    Юні журналісти БДЮТ Заводського району випускають власну друковану газету «Творчий Експрес», в якій розповідають про життя свого навчального закладу.
     Також юнкори беруть участь у обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах.
З історії газети БДЮТ
Як все починалося…
Гурток «Школа журналістики» народився в БДЮТ Заводського району в 2004 році. Тоді й з’явилася наша перша газета. Це була російськомовна стінгазета «Огонёк Творчества». Пам’ятаю той час, коли біля газети збиралася велика кількість людей. І всі з таким захопленням читали-читали… Наш «Огонёк творчества» помітили на Всеукраїнському конкурсі шкільних газет, і у 2006 стінгазета БДЮТ здобула Диплом за ІІІ місце в номінації «Краща стіна газета».
Життя змінювалося, і ми розуміли, що час стіннівки вже проходить. Тому, незважаючи на великі труднощі, в березні 2009 року вийшов перший номер друкованої газети «Вогник Творчості». Цей «Вогник» ще більше запалив серця юних кореспондентів, а нову газету читали не тільки вихованці та батьки БДЮТ, а й учні шкіл Заводського району. Напевно, «Вогник Творчості» народився під щасливою зіркою, адже два роки поспіль – у 2011 та 2012 рр., газета БДЮТ перемагала в номінації «Краща газета юнкорівського об’єднання» на Національному конкурсі шкільних газет.
На жаль, влітку 2012 року «Вогник Творчості» перестав існувати, але в грудні 2014 року наші читачі мали змогу отримати нову газету - «Творчий Експрес», яка в 2015, 2016 та 2018 рр. перемагала в різних номінаціях Міжнародного конкурсу шкільних медіа та виборола спецпремію Міжнародного фестивалю-конкурсу «Прес-весна на Дніпрових схилах» (м. Київ).
Бажаю всім незабутніх подорожей у «Творчому Експресі»!
І.А.ВАСИЛЕНКО,
керівник гуртка «Школа журналістики»
Пам’яті вчителя
Наш гурток «Школа журналістики» з’явився не випадково, він є продовженням справи засновника юнкорівського руху в Миколаєві, чудової людини, справжнього патріота, ветерана Другої світової війни, вчителя, журналіста Леоніда Григоровича Леонідова.
Перший юнкорівський гурток народився в Миколаєві наприкінці 60-х років XX ст. в ЗОШ №7 та був одним із найміцніших юнкорівських об’єднань країни. Його випускники стали відомими журналістами, лікарями, вчителями.
Гурток «Юний журналіст» перестав існувати в середині 90-х рр. минулого століття, коли Леонід Григорович разом із родиною переїхав у іншу країну.
Наш гурток займається за програмою першого юнкорівського об’єднання, ми продовжуємо пошукову роботу, яку розпочали перші миколаївські юнкори, ми живемо за кращими традиціями юнкорівського руху.
Леонід Григорович усі десять років підтримував нас, писав листи, давав поради, жив нашим життям.
2 жовтня 2014 року, напередодні Дня вчителя, він пішов з життя.
Світла пам'ять!
І.А.ВАСИЛЕНКО,
випускниця гуртка «Юний журналіст»