Туристсько-краєзнавчі гуртки
    Цікаві подорожі та екскурсії по рідному краю, квести по місту, туристичні змагання, наукові дослідження з різних напрямків краєзнавства, виступи на учнівських конференціях і багато інших цікавих заходів проводяться для вихованців гуртків туристсько-краєзнавчого напрямку.
У Будинку дитячої та юнацької творчості Заводського району працюють гуртки з різних напрямків краєзнавства та туризму:
    «Історичне краєзнавство» - керівники С. Г. Сасюк, К. Г. Осадча, Н. В. Луньова, , С. Є. Смагіна; «Географічне краєзнавство» - Т.Г. Слободян; «Юні туристи-краєзнавці» - Н. В. Гончаренко, Н.В. Бессонова, Т.О. «Спортивне орієнтування», «Пішохідний туризм», «Юний турист» - К.К. Селіхова, С.О. Дорогий, Ю.В. Колісніченко.
Гуртки туристсько-краєзнавчого напряму БДЮТ працюють на базах загально-освітніх закладів міста (ЗЗСО І-ІІІ ст. №4, 6, 22, 23, 34, 39, 53 гімназії №41). Здебільшого заняття проходять у музеях, бібліотеках, парках, скверах. Серед локацій – історичні, археологічні, культурні пам’ятки рідного краю, вулиці міста, пам’ятки природи. Юні туристи-краєзнавці виїжджають на тренувальні збори до Балабанівського лісу, урочища Мар’ївське, парку Перемоги на ін. Захоплюючі подорожі по Актовського каньйону, Мигійськими порогами, заповіднику Ольвія, Білгоро-Дністровської фортеці, і навіть зустріч Різдва в селах на Львівщині залишають незабутні враження на все життя!
Юні краєзнавці презентують свої дослідження на Всеукраїнських учнівських конференціях у Миколаєві, Києві, Харкові, Черкасах, Запоріжжі, Святогірську. Пошуково-дослідницькі роботи відмічаються серед кращих на таких поважних конкурсах Всеукраїнського та обласного рівня як «Моя Батьківщина – Україна», «Єднаймося, брати мої», «Юний дослідник», «Космічні фантазії» та інших. Команда краєзнавців БДЮТ Заводського району є неодноразовим переможцем обласного зльоту-змагань юних туристів-краєзнавців.
    Кожна людина, незалежно від того, яку професію вона обирає, повинна знати, любити свій рідний край та піклуватися про збереження його природи, культурної та історичної спадщини. Дуже важливо вміти турбуватися про своє здоров'я, бути фізично розвинутою особистістю, вміти працювати в команді. Це і є головною метою роботи гуртків туристсько-краєзнавчого напрямку.